Ultraszybka ładowarka elektryczna Cepsa na Wyspach Kanaryjskich

Na jednej ze stacji paliw w gminie Telde na Gran Canarii działa już pierwsza ultraszybka ładowarka elektryczna Cepsy na Wyspach Kanaryjskich. Firma energetyczna prowadzi obecnie instalację punktów ultraszybkiego ładowania na głównych trasach wyspiarskich, w ramach budowy publicznej sieci takich ładowarek.

Przyspieszenie transformacji energetycznej

Cepsa podkreśla, że celem firmy jest promowanie zrównoważonej mobilności i oferowanie użytkownikom pojazdów elektrycznych rozwiązania szybkiego ładowania, podobnego do czasu tankowania pojazdów spalinowych. Dzięki temu ładowanie nie będzie opóźniać podróży kierowców.

„Kontynuujemy postępy w budowie naszej sieci ultraszybkiego ładowania w celu przyspieszenia transformacji energetycznej na Wyspach i stania się punktem odniesienia dla zrównoważonej mobilności i energii” – podkreśla Isabel Gorgoso, dyrektor ds. nowej mobilności w Cepsa.

Ultraszybka ładowarka z zintegrowanymi akumulatorami

Cepsa podkreśla, że instalacja tej nowej ładowarki stanowi kamień milowy w rozbudowie sieci ultraszybkiego ładowania. Jest to ładowarka ze zintegrowanymi akumulatorami, które pozwalają na sprawne uruchomienie i oferują użytkownikom pojazdów elektrycznych co najmniej 150 kW mocy. Takie rozwiązanie uzupełni ultraszybką sieć ładowania Cepsy w obszarach bez dostępu do niezbędnej mocy, a także zagwarantuje krótki czas ładowania i ułatwi kolejne ładowanie do sześciu pojazdów.

Rozwój sieci ultraszybkiego ładowania

Firma instaluje ładowarki na Wyspach Kanaryjskich na stacjach paliw zlokalizowanych przy głównych korytarzach i drogach. Mają one moc co najmniej 150 kW i wykorzystują technologię płatności kartą w samej ładowarce (za pośrednictwem POS), ułatwiając w ten sposób proces ładowania dla użytkowników.

Obecnie Cepsa posiada 76 stacji paliw z ultraszybkim ładowaniem w Hiszpanii i Portugalii i kontynuuje rozwój sieci w kolejnych lokalizacjach. Wdrożenie tej sieci ładowania przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, w szczególności SDG 7 (przystępna cenowo i czysta energia) i SDG 13 (działania na rzecz klimatu).

Transformacja stacji paliw w przestrzenie multimobilności

Zaangażowanie Cepsy w rozwój ultraszybkiego ładowania jest częścią jej strategii „Positive Motion” na 2030 rok. Firma aspiruje do bycia punktem odniesienia w transformacji energetycznej i zrównoważonej mobilności na rynku iberyjskim.

Cepsa przekształca swoją sieć stacji paliw – drugą co do wielkości sieć na rynku iberyjskim, obejmującą ponad 1800 stacji, w tym prawie 90 na Wyspach Kanaryjskich – w przestrzenie multimobilności. Obiekty te są digitalizowane i będą oferować szeroką gamę usług ultra-wygodnych i gastronomicznych, a także różne rozwiązania energetyczne.

cepsa otwiera ultraszybka ladowarke elektryczna na wyspach kanaryjskich

Źródło