Znak drogowy jako symbol poparcia dla Palestyny

W poniedziałek rano mieszkańców centrum Santa Cruz zaskoczył inny znak drogowy. Jedno z ostrzeżeń wskazujących przejazd przez strefę szkolną, a konkretnie przed Instituto de Enseñanza Obligatoria Alcalde Bernabé Rodríguez, zostało przekształcone w obraz poparcia dla Palestyny. Do charakterystycznego trójkątnego znaku z dwójką dzieci idących w środku, wskazującego na szkołę, dodano słowo Palestyna i coś, co wygląda jak dwie bomby spadające na rysunek.

Kolejna próba podniesienia świadomości

Jest to kolejna próba podniesienia świadomości na temat sytuacji w Strefie Gazy po ciągłych bombardowaniach. Na razie autorstwo jest nieznane i ani szkoła, ani rada miasta nie ponoszą za to odpowiedzialności. Ta akcja, na mniejszą skalę, jest jeszcze jednym ruchem, oprócz, między innymi, obozowania na Uniwersytecie La Laguna i demonstracji na rzecz państwa, które Hiszpania niedawno uznała.

Bilans ofiar izraelskiej ofensywy

Ofensywa militarna rozpętana przez izraelską armię przeciwko Strefie Gazy po atakach przeprowadzonych 7 października przez Islamski Ruch Oporu (Hamas) i inne palestyńskie frakcje pozostawiła już ponad 37 100 zabitych, jak podały w poniedziałek władze enklawy kontrolowanej przez grupę islamistów. Ministerstwo zdrowia w Gazie podało w oświadczeniu, że do tej pory potwierdzono 37 124 „męczenników” i 84 712 rannych, w tym 40 ofiar śmiertelnych i 218 rannych w pięciu „masakrach” dokonanych przez izraelską armię w ciągu ostatnich 24 godzin. Ponadto powiedział, że istnieje nieznana liczba ofiar „pod gruzami i na drogach”, których ciał nie odnaleziono. Władze Strefy Gazy określiły liczbę zaginionych na około 10 000 i poprosiły krewnych zmarłych i zaginionych o „uzupełnienie swoich danych” poprzez rejestrację za pośrednictwem linku w celu uzupełnienia oficjalnych danych.

Katastrofalne zniszczenia w Strefie Gazy

Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) powiedziała w poniedziałek, że poziom zniszczeń w Strefie Gazy spowodowanych izraelską ofensywą wojskową jest „nie do opisania” i stwierdziła, że „usuwanie gruzów zajmie lata”.

zniszczenia w strefie gazy nie do opisania po izraelskiej ofensywie

Źródło