W ciągu kilku ostatnich godzin wyspa El Hierro, położona na Atlantyku, stała się miejscem masowego napływu migrantów. Według informacji przekazanych przez Salvamento Marítimo do Europa Press, trzy łodzie przypłynęły na wyspę, na pokładzie których było łącznie 177 osób. Niestety, znaleziono także kilka ofiar śmiertelnych.

Zamieszanie w porcie La Restinga

W piątek do portu La Restinga na El Hierro wpłynęły cztery łodzie, na pokładzie których łącznie znajdowało się 228 osób. Spośród nich jedna, z dwoma ofiarami śmiertelnymi na pokładzie, przewoziła łącznie 66 osób i została przyprowadzona do portu przez patrolową łódź Guardia Civil. Została wykryta na odległość mniejszą niż mila na południe od wyspy – podobnie jak inna łódź z 56 osobami na pokładzie.

Rola patrolowej łodzi 'Río Segura’

Patrolowa łódź 'Río Segura’ odegrała istotną rolę w tym dniu, towarzysząc również innej łodzi z 54 osobami na pokładzie – 55 mężczyzn i jedną kobietą. Ta łódź została zauważona przez Salvamar Adhara na odległość mili od La Restinga.

Dodatkowy napływ na Teneryfę

Oprócz tych czterech łodzi, które wpłynęły na El Hierro, w piątek dwie inne łodzie z imigrantami dotarły na Teneryfę do Playa San Juan (Guía de Isora) i Los Cristianos (Arona). Łącznie przewoziły one 79 osób.

trzy kolejne cayucos przybywaja do el hierro ze 177 migrantami i dwoma ofiarami smiertelnymi

Źródło