Aktualne ostrzeżenia i zalecenia

Rząd Wysp Kanaryjskich zwraca uwagę na pozostające w mocy ostrzeżenia przed silnym wiatrem na kilku wyspach. Prognozowane są fale o wysokości do 3 metrów, szczególnie na północnym, zachodnim i wschodnim wybrzeżu wysp. Ministerstwo apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na kąpieliskach i unikanie ryzykownych sytuacji. Zaleca się przestrzeganie wszelkich ostrzeżeń i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Według Państwowej Agencji Meteorologicznej (AEMET), miniony weekend charakteryzował się złymi warunkami morskimi, z północno-wschodnimi wiatrami o prędkościach do 60 km/h. Fale o wysokości 3 metrów mogły wystąpić na wybrzeżach skierowanych na północ i zachód od wysp. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem pozostaje w mocy na dwóch wyspach również w ten poniedziałek, a we wtorek będzie obowiązywało na pięciu wyspach.

Zakończenie stanu przedalarmowego

Rząd Wysp Kanaryjskich poinformował o zakończeniu stanu przedalarmowego dotyczącego zjawisk przybrzeżnych, który wpłynął na cały archipelag. Stan ten został ogłoszony wcześniej w odpowiedzi na prognozy złych warunków morskich przewidywanych przez AEMET. Rząd podkreśla, że mimo zakończenia stanu przedalarmowego, należy nadal przestrzegać wszelkich zaleceń i wytycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wybrzeżach.

rzad wysp kanaryjskich rozszerza ostrzezenie przed zjawiskami przybrzeznymi na caly archipelag

Źródło