Wysoki Trybunał Sprawiedliwości potwierdza wyrok za przestępstwa seksualne

Wysoki Trybunał Sprawiedliwości Wysp Kanaryjskich (TSJC) nie zmienia decyzji w sprawie włoskiego obywatela skazanego za molestowanie dwóch kobiet, w tym nieletniej, w dyskotece na Teneryfie. Sąd Prowincjonalny Teneryfy orzekł rok i trzy miesiące więzienia oraz grzywnę w wysokości 14 600 euro za czyny dokonane w sierpniu 2022 roku.

Przebieg wydarzeń

Wydarzenia miały miejsce między 3:30 a 4:30 nad ranem, kiedy 43-letni mężczyzna dopuścił się przestępstw seksualnych bez zgody skarżących. Trzy kobiety, w tym jedna nieletnia, były świadkami incydentu.

Obrona oskarżonego

Oskarżony negował zarzuty, twierdząc, że rzekome ofiary były w stanie szoku i nieprawidłowo rozpoznały sprawcę. Sąd odrzucił te argumenty jako „nieuzasadnione”.

Reakcja sądu

TSJC podtrzymał wyrok, określając go jako racjonalny i oparty na wyczerpujących dowodach przedstawionych podczas procesu. Sąd wymierzył karę zawieszenia pozbawienia wolności na trzy i pół roku, pod warunkiem uczestnictwa oskarżonego w programie edukacji seksualnej oraz odbycia 60 dni prac społecznych.

Komentarz ofiar

Pokrzywdzone kobiety zeznały, że mężczyzna dokonał na nich przemocy seksualnej, co potwierdził także policyjny świadek, który opisał je jako „młode, rozsądne dziewczyny”.

Konsekwencje prawne

Oskarżony musi również zapłacić po 1000 euro każdej ze swoich ofiar jako odszkodowanie, oraz ponieść grzywnę w wysokości 12 600 euro.

Decyzja TSJC jest ostateczna, potwierdzając winę i wymierzając odpowiednią karę dla sprawcy przemocy seksualnej wobec dwóch kobiet na Teneryfie. Wyrok ten ma stanowić przestrogę dla innych potencjalnych sprawców i podkreśla znaczenie szanowania granic osobistych oraz poszanowania prawa w miejscach publicznych.

wloch skazany za molestowanie kobiet w dyskotece na teneryfie

Źródło