Rada Teneryfy wyburzy zrujnowany budynek znajdujący się w pobliżu Pico del Inglés, w Parku Wiejskim Anaga, w celu regeneracji terenu i zintegrowania go z krajobrazem. Konstrukcje znajdują się na końcu drogi TF-114 i stanowią budynek przymocowany od strony wschodniej do chodnika dla pieszych prowadzącego do punktu widokowego Pico del Inglés o powierzchni 348 metrów kwadratowych, zgodnie z komunikatem korporacji wyspiarskiej.

Przetarg na inwestycję o wartości 98 000 euro

Projekt rozbiórki obejmuje inwestycję o wartości około 98 000 euro i jest obecnie poddawany procesowi informowania opinii publicznej, po czym zostanie ogłoszony przetarg. Działania będą polegały na rozbiórce elementów konstrukcyjnych i obejmą rozbiórkę wszystkich konstrukcji i elementów, takich jak chodniki, budynki, a także załadunek i transport powstałych produktów.

Przywrócenie krajobrazu i zapewnienie bezpieczeństwa

Po wyburzeniu budynku teren zostanie wyprofilowany, aby w miarę możliwości doprowadzić jego zbocza do pierwotnego stanu. Zostanie również rozłożona warstwa wierzchniej warstwy gleby i posadzona roślinność, aby zapobiec utracie gleby. Rada Teneryfy podkreśla, że to „niezbędne” działanie w parku wiejskim Anaga jest przeprowadzane w celu „przywrócenia krajobrazu i zagwarantowania bezpieczeństwa ludziom”, ponieważ infrastruktura jest w ruinie, nie świadczy żadnych usług i jest opuszczona.

mniej cementu w anaga cabildo teneryfy wyburzy zrujnowany budynek w parku wiejskim

Źródło