Linie lotnicze Binter wprowadzają system biometrii twarzy

Linie lotnicze Binter wdrożyły system biometrii twarzy, który ułatwi pasażerom proces wejścia na pokład. Ta nowa funkcjonalność jest całkowicie dobrowolna i pozwala pasażerowi przejść przez filtry bezpieczeństwa i kontrolę przy bramce wejścia na pokład bez konieczności okazywania jakichkolwiek dokumentów.

Rejestracja w programie biometrycznym

Aby skorzystać z systemu biometrycznego, pasażer musi zarejestrować się w programie biometrycznym, co odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binter. Po zarejestrowaniu się, pasażer nie musi tego robić ponownie. Konieczne jest także przynajmniej raz wyświetlenie karty pokładowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej Binter i wyrażenie zgody na udział w programie biometrycznym dla lotów Binter.

Informacje dodatkowe

Binter był pierwszą linią lotniczą, która wprowadziła pilotażowy projekt systemu biometrycznego w Hiszpanii od grudnia ubiegłego roku. Obecnie ma ponad tysiąc zarejestrowanych klientów i przeprowadził ponad 700 operacji biometrycznych na lotniskach Wysp Kanaryjskich.

Zalecenia dotyczące korzystania z systemu

Aby uzyskać większą dokładność podczas rejestracji w systemie biometrycznym, zaleca się unikanie przedmiotów, które mogą zakłócać odczyt NFC DNI, jak na przykład etui na telefon. Podczas procesu odczytu danych z chipa DNI zaleca się powolne przesuwanie telefonu komórkowego, aby upewnić się, że czytnik RFID znajdujący się w telefonie komórkowym odczytuje chip.

Ograniczenia systemu

System biometrii twarzy nie może być używany przez dzieci poniżej 14 roku życia. Pasażerowie z specjalnymi przedmiotami w rezerwacji, takimi jak zwierzęta domowe czy broń, oraz ci, których miejsce zamieszkania nie zostało weryfikowane automatycznie, nie mogą korzystać z systemu. Również pasażerowie z dokumentami, których ważność wygasła, nie mogą uzyskać dostępu do tej funkcji. Szczegóły dotyczące działania sytemu dostępne są na stronie Aena.

spieszysz sie i nie mozesz znalezc biletu binter umozliwia teraz dostep do samolotu za pomoca rozpoznawania twarzy

Źródło