Rozpoczęcie prac modernizacyjnych na drodze TF-5

Temat infrastruktury drogowej jest kluczowy dla Teneryfy, a El Cabildo de Tenerife nieustannie wprowadza ulepszenia, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców i turystów. Najnowsza seria renowacji zaczyna się od drogi TF-5 w okolicy San Lázaro. Prace, które potrwają do końca tygodnia, skoncentrują się na wylocie z ronda przy drodze TF-235 w kierunku Santa Cruz.

remont tf 5

Szczegółowy plan modernizacji

Prace będą realizowane w godzinach nocnych, od 22:00 do 06:00, skupione na kilometrze 4+300 wspomnianej drogi. Oznacza to, że ruch na rondzie przy drodze TF-152 oraz pasie zjazdowym z drogi TF-5 w kierunku drogi TF-235 zostanie ograniczony, jak informuje oficjalny komunikat.

Dodatkowe prace na drogach TF-652, TF-653 i TF-662

El Cabildo de Tenerife podkreśla, że oprócz działań na drodze TF-5, szykują się również prace na drogach TF-652, TF-653 i TF-662. Te działania, pochłaniające dwa miliony euro, obejmują renowację nawierzchni i poprawę ogólnych środków bezpieczeństwa.

Inwestycje w infrastrukturę drogową na 2024 rok

Nie stanowią one jednak pełni planów na najbliższą przyszłość. El Cabildo de Tenerife zarezerwowało na 2024 rok 4,2 miliona euro na prace remontowe na 16 drogach, obwodnicach i przejściach. Te działania będą realizowane równolegle do planów inwestycyjnych przewidujących wydanie 34,8 milionów euro na projekty poprawy dróg na Teneryfie, takie jak droga TF-12, renowacja drogi TF-1 i przejście Padre Anchieta.

zamkniecia drog na tf 5 z powodu robot drogowych oto lokalizacja i rozklady jazdy

Źródło

Źródło