Dla prawdziwych miłośników kawy, początek dnia bez filiżanki tego napoju jest nie do pomyślenia. Teneryfa, słynąca z malowniczych plaż i ciepłego klimatu, może pochwalić się teraz dwoma kawiarniami, które zostały uznane za jedne z najlepszych w Hiszpanii pod względem serwowanej kawy.

Makika & Co. i Boutique Relieve na liście najlepszych kawiarni

Dwie kawiarnie na Teneryfie, Makika & Co. w La Laguna i Boutique Relieve w Puerto de la Cruz, znalazły się na prestiżowej liście 61 najlepszych hiszpańskich kawiarni według The Best Coffee Shops. Wybór dokonano na podstawie sześciu kryteriów:

  • jakości kawy,
  • usług,
  • komfortu,
  • kwalifikacji baristów,
  • atmosfery,
  • specjalności kawiarni.

Jedną z osób z jury była Dara Santana, znana lepiej jako Dartcaffeine w mediach społecznościowych, która specjalizuje się w łączeniu nauki z kawą, korzystając ze swojego doświadczenia jako inżyniera chemicznego i uzyskanego certyfikatu Q-Grades, SCA Sensory i Brewing.

Co oferują najlepsze kawiarnie na Teneryfie?

Makika & Co. jest jednym z najbardziej znanych miejsc w mieście Aguere. Ta rodzinna kawiarnia otoczona zielenią oferuje obszerny wybór śniadań i brunchy, które możemy delektować. Szeroka gama wypieków i dań słonych czeka na smakoszy, podobnie jak ich wyjątkowa kawa. Ostatnio wprowadzili do swojej oferty śniadania na wynos, z różnymi menu do wyboru, dostarczane na terenie całego miasta. Potwierdza to, że zasługuje na miano jednej z najlepszych kawiarni na Teneryfie.

Boutique Relieve to rozsławiona kawiarnia w Puerto de la Cruz, którą można również znaleźć w La Orotava, La Vera i La Montaña. Miejsce to łączy tradycję z nowoczesnością, serwując zarówno tradycyjne śniadania, jak i nowatorskie kreacje.

Alfredo Marrero, dyrektor kreatywny firmy, zdobył trzy nagrody podczas swojego pierwszego udziału w konkursie na najlepszego mistrza lodziarza w Hiszpanii, w tym za najlepsze lody waniliowe, lody o smaku ciasteczek i najsmaczniejsze czekoladowe lody tortowe w 2024 roku.

dwa lokale na teneryfie wsrod najlepszych kawiarni z kawa w hiszpanii

Źródło