Candelaria w swoim pełnym blasku

Dziś, w Candelarii na Teneryfie, odbywają się liczne uroczystości związane ze Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Mieszkańcy odbywają rytuały religijne, mając na celu uhonorowanie swojej Patronki. Wydarzenie te stanowi pełen podziwu i szacunku hołd dla tradycyjnych wartości i duchowej pobożności kanaryjskiego narodu.

Świętowanie w 2018 roku

Dzień pełen mistycznego uroku

Święto rozpoczyna się od celebrowania mszy świętej o godzinie 8:00 i 10:00. Później, o 11:30, z Ratusza do Bazyliki wyrusza procesja obywatelska, podczas której ma miejsce przeniesienie sztandaru miasta. Ta uroczystość jest dodatkowo upamiętniana przez Miejską Orkiestrę Candelarii oraz reprezentantów lokalnej policji z Santa Cruz i Candelarii.

O godzinie 12:00, odbywa się eucharystia, któej przewodniczy Monseńor Bernardo Álvarez, biskup diecezji Nivariense. Zaproszono także zespół Orfeón La Paz de La Laguna. Wydarzenie jest transmitowane na żywo przez stację telewizyjną Mírame.

Następna w harmonogramie jest procesja z figurą Matki Boskiej Gromnicznej (Candelarii), która odbędzie się wokół Plaza de la Patrona de Canarias. Dodatkowym elementem będą fajerwerki, które dodadzą wydarzeniu jeszcze więcej blasku.

Wieczorna kontynuacja ceremonii

Dalsza część dnia przynosi więcej podniosłych chwil. O godzinie 16:45 ma miejsce hołd składany Matce Bożej przez Stowarzyszenie Kulturalne Tafuriaste. Później, o 17:15, zaplanowano odmówienie Różańca Świętego.

Główne wydarzenia dnia kończy specjalna msza święta o godzinie 18:00. Podczas tej ceremonii najmłodsi mieszkańcy Candelarii przedstawiani są Matce Boskiej, co stanowi kulminacyjny punkt uroczystości.

Dzisiejsze obchody Święta Matki Boskiej Gromnicznej w Candelarii są prawdziwym hołdem dla tradycji i duchowego oddania narodu kanaryjskiego, który z dumą przekazuje z pokolenia na pokolenie swoje najgłębsze wartości.

candelaria obchodzi w ten piatek swieto patrona wysp kanaryjskich

Źródło