Unikalna atrakcja Teneryfy, Cueva del Viento – najdłuższy tunel wulkaniczny w Europie – wywołuje coraz większe zainteresowanie na mapie turystycznej świata. W zeszłym roku odwiedziło go aż 22 837 osób z 63 różnych krajów, co stanowi 95,5% całej dostępnej frekwencji.

Jose Carlos Acha, radca ds. Kultury i Muzeów Teneryfy, zaznacza ogromną satysfakcję zwiedzających. Opracowano 3 114 ankiet, z których wynika, że zadowolenie z wizyty osiąga wynik 9,5 na 10 możliwych punktów.

Przerwa w działalności Cueva del Viento

Carlos Acha przypomina, że liczba miejsc dla zwiedzających zmniejszyła się o 400 z powodu czasowego zamknięcia Cueva del Viento. Przyczyną był pożar, który wybuchł w sierpniu ubiegłego roku. Radca zapowiada, że w tym roku zatrudniony zostanie nowy przewodnik, co pozwoli na zwiększenie liczby tras.

Cueva del Viento – miejsce o unikalnym charakterze

Frekwencja w 2023 roku pokazuje ogromne zainteresowanie tym miejscem. Interesuje ono nie tylko przyjezdnych turystów, ale również lokalną społeczność – 4 763 mieszkańców Wysp Kanaryjskich odwiedziło w zeszłym roku wnętrze tego wulkanicznego tunelu.

Przez cały rok przeprowadzono 1 594 tras, w tym 813 w języku hiszpańskim, 478 w języku angielskim, 193 w języku niemieckim oraz 110 dedykowanych grupom. Do atrakcji wprowadzano również dzieci i młodzież ze szkół – cieszyła się ona frekwencją 580 uczniów z 28 szkół z wyspy.

Ekstremalnie wysokie opinie o wizycie

Ci, którzy zdecydowali się na wizytę na Cueva del Viento, byli zadowoleni. Jaskinia ta, będąca również jedną z unikalnych atrakcji dla dzieci na Teneryfie, otrzymała wysokie oceny od zwiedzających. Goście z Niemiec ocenili swój pobyt na 9,9 na 10 punktów, co świadczy o jej wyjątkowym charakterze i atrakcyjności. Turyści z Wielkiej Brytanii również nie kryli zachwytu, przyznając jej 9,5 punkta. Hiszpańscy odwiedzający, doceniając zarówno edukacyjny jak i rozrywkowy aspekt tej przygody, ocenili ją na 9,4 punkta. Cueva del Viento, dzięki swojemu bogatemu programowi edukacyjnemu i łatwości dostępu, stanowi nie tylko fascynującą eksplorację dla miłośników przyrody i speleologii, ale jest również rekomendowana jako jedna z kilku polecanych atrakcji dla rodzin z dziećmi odwiedzających Teneryfę. Tym samym, ta podziemna wyprawa oferuje niezapomniane doświadczenia dla odwiedzających w każdym wieku, łącząc w sobie elementy nauki, przygody i niezapomnianej zabawy w sercu jednej z najpiękniejszych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Cueva del Viento – miejsce z historią

Cueva del Viento, położona w Icod de los Vinos, powstała 27 000 lat temu z przepływu lawy z Pico Viejo, położonego obok Teide. Co ciekawe, nazwa jaskini wynika z silnych prądów powietrza, które występują w jej wnętrzu. Jaskinia jest wyjątkowa, bo jej korytarze roztaczają się na trzech poziomach, ma wiele jeszcze niezbadanych odgałęzień i prezentuje niesamowitą różnorodność struktur pierwotnych.

w zeszlym roku cueva del viento cieszyla sie niemal stuprocentowym oblozeniem wsrod odwiedzajacych

Źródło