Państwowa Agencja Meteorologiczna (Aemet) wydała w czwartek (8.02) kilka żółtych ostrzeżeń, które będą miały wpływ na trzy Wyspy Kanaryjskie w piątek i sobotę.

Ostrzeżenie przed wiatrem na Teneryfie

Ostrzeżenie przed wiatrem dotyczy Teneryfy, Lanzarote i Fuerteventury. Rozpoczyna się ono o godzinie 10:00 w piątek, 9 lutego, i będzie aktywne do godziny 18:00 w sobotę, 10 lutego. Dotknie ono północnej części wyspy, gdzie spodziewane są maksymalne porywy do 80 km/h, bardzo silne porywy z północnego zachodu, które dotkną centralne szczyty i mogą sporadycznie osiągać 100 km/h. Spodziewany jest również deszcz, który niestety spełni poprzednie prognozy i podczas karnawału na Wyspach Kanaryjskich będzie padać.

Ostrzeżenie przed wiatrem na Lanzarote

Ostrzeżenie przed wiatrem rozpoczyna się o godzinie 10:00 w piątek, 9 lutego, i będzie aktywne do godziny 17:00 tego samego dnia. Obejmie ono całą wyspę, na której spodziewane są maksymalne porywy do 70 km/h, z bardzo silnymi porywami z zachodu, dotykającymi głównie północno-wschodnich stoków, nie wykluczając ich w głębi wyspy.

Ostrzeżenie przed wiatrem na Fuerteventurze

Ostrzeżenie przed wiatrem rozpoczyna się o godzinie 10:00 w piątek, 9 lutego, i będzie aktywne zasadniczo do godziny 17:00 tego samego dnia. Obejmie ono całą wyspę, gdzie spodziewane są maksymalne porywy do 70 km/h, z bardzo silnymi porywami z zachodu, dotykającymi głównie północno-wschodnich stoków, nie wykluczając ich w głębi wyspy.

Nie wyklucza się, że ostrzeżenia te zostaną przedłużone w najbliższych godzinach.

aemet naklada na trzy wyspy kanaryjskie zolte ostrzezenie w ten weekend

Źródło