Podczas gdy na Półwyspie Iberyjskim utrzymują się wysokie temperatury, na Wyspach Kanaryjskich w najbliższą środę 29 maja możemy spodziewać się łagodniejszych i bardziej stabilnych warunków pogodowych.

W skrócie na wyspach będziemy mieli do czynienia z niskimi chmurami, zwłaszcza w godzinach porannych. Nie można wykluczyć przelotnych opadów mżawki na północy La Palmy i Teneryfy. Temperatury wzrosną nieznacznie, ale niewiele powyżej obecnych wartości. Wiatr będzie wiał z kierunku północnego i osłabnie. Na północnych wybrzeżach należy spodziewać się falowania dochodzącego do 1,5 m wysokości.

Szczegółowa prognoza dla poszczególnych wysp

El Hierro: Znaczne zachmurzenie, zwłaszcza rano. Temp. 14-19°C w Valverde.

La Palma: Niskie chmury ok. 1300 m, zwarte na północy z możliwymi opadami mżawki. Temp. podobne.

La Gomera: Gęste chmury nisko na północy i w głębi lądu rano, po południu mniejsze zachmurzenie. Temp. bez większych zmian.

Teneryfa: Na północy chmury nisko ok. 1300 m, możliwe niewielkie opady. Chmury też na pd-zach i pd-wsch. do Fasni. Reszta słonecznie.

Gran Canaria: Poranne chmury na półn. połowie, po południu mniejsze zachmurzenie. Maks. 23°C w stolicy.

Fuerteventura: Po poł. wiatr słaby płdn. Częste zachmurzenie na zach. wyspy, wsch. czysta. Temp. bez zmian.

Lanzarote: Chmury na płn. i zach., po poł. przejaśnienia na pd-wsch. Temp. 18-24°C w Arrecife.

La Graciosa: Niskie chmury przez cały dzień, gęstsze rano niż po południu. Temp. podobne, wiatr płn.

Podsumowanie

Na Wyspach Kanaryjskich będziemy mieli do czynienia z łagodniejszą aurą, ale pochmurną, zwłaszcza na północnych i zachodnich częściach archipelagu. Okresowe opady mżawki są możliwe lokalnie. Temperatury wzrosną nieznacznie, a wiatr osłabnie, wiążąc z kierunku północnego.

Źródło