Wtorek 28 maja 2024 roku na Wyspach Kanaryjskich upłynie pod znakiem wiosennej aury. Rano wystąpi przewaga niskich, bardziej zwartych chmur, które stopniowo ustąpią miejsca czystemu niebu po południu. Chmury będą częstsze na północy archipelagu, a na południowo-wschodniej części możliwe są wysokie chmury bez opadów.

Temperatury w stołecznych miastach wysp będą się wahać od 23 do 25 stopni Celsjusza, z wyjątkiem chłodniejszego Valverde. Wiatr powieje umiarkowanie z północnego wschodu, silniej na północno-zachodnich i południowo-wschodnich krańcach bardziej górzystych wysp oraz w głębi i na południu wschodniej części.

Warunki na morzu będą niekorzystne na północnych wybrzeżach, z falami do 2 metrów wysokości, a także na południowych wybrzeżach.

Szczegóły prognozy dla poszczególnych wysp:

El Hierro: Niskie chmury na północy, bardziej zwarte rano niż po południu. Temperatury od 14 do 18 stopni w Valverde.

La Palma: Niskie chmury na około 1300 m, utrzymujące się na wschodnich i północnych stokach. Mniej chmur na zachodzie i południu. Nieco niższe temperatury.

La Gomera: Od 19 do 24 stopni w San Sebastian, niewiele chmur w stolicy. Niższe temperatury na północy i w głębi lądu, niektóre na południu.

Teneryfa: Niskie zachmurzenie rano na północy, zachodzie i południu, rozpraszające się około 1300 m. Temperatury podobne.

Gran Canaria: Wiatry pasatowe ponownie odczuwalne, osłabną w środę. Niskie chmury rano na północy, czyste niebo i słońce na południu.

Fuerteventura: Niskie chmury od wczesnego ranka, bardziej jednorodne po zachodniej stronie, tendencja do rozpraszania się. Temperatury 18-25 stopni.

Lanzarote: Od 18 do 25 stopni w Arrecife. Niskie chmury nad północą i zachodem, jaśniej na południowym wschodzie.

La Graciosa: Niskie chmury od świtu, stopniowo tracące na znaczeniu. Wiatr nadal odczuwalny. Temperatury podobne.

Podsumowując, we wtorek 28 maja na Wyspach Kanaryjskich możemy spodziewać się wiosennej aury z przewagą niskich chmur w pierwszej części dnia, ustępujących miejsca czystemu niebu po południu.

prognoza pogody na wyspy kanaryjskie 28 maja 2024

Źródło