Pogoda na Wyspach Kanaryjskich: Stabilna pogoda w tym tygodniu

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich będzie stabilna w ostatnim tygodniu maja. Na północy najbardziej górzystych wysp utrzyma się zachmurzenie, miejscami z opadami deszczu. Temperatury maksymalne lekko spadną w głębi lądu, a minimalne wzrosną w większości archipelagu, sięgając lokalnie 26°C na wybrzeżach i w południowo-zachodnich rejonach. Wiatr będzie wiał umiarkowanie z północnego wschodu, z silniejszymi porywami na wschodnich, zachodnich i północnych stokach, a także nad morzem i w kanałach między wyspami, osiągając miejscami ponad 60 km/h. Na północnych wybrzeżach spodziewany jest silny swell z północy powyżej 1,5 m, podczas gdy na południu falowanie będzie niższe, poniżej 1,5 m.

Prognoza pogody według wysp

El Hierro: Pochmurne niebo na północnym stoku, gdzie we wczesnych godzinach może padać słaby i rozproszony deszcz. Na północnym wschodzie i w głębi lądu maksymalne porywy wiatru ≥ 60 km/h.

La Palma: Niewielkie zachmurzenie na wschodnim stoku i na północy, gdzie rano spodziewane są słabe i sporadyczne opady deszczu. Na pozostałym obszarze okresami będzie pochmurno. Wiatr może przekroczyć 50 km/h na północnym zachodzie i południowym wschodzie.

La Gomera: Niskie chmury w północnej części. Wczesnym rankiem może padać słaby i rozproszony deszcz. Na wysokich obszarach i na wschodzie wyspy maksymalne porywy mogą przekraczać 60 km/h.

Teneryfa: Pochmurne niebo na północnych i zachodnich stokach. Na północnym wschodzie może padać słabo i sporadycznie w pierwszej połowie dnia. Na pozostałych obszarach wystąpią okresy niskiego zachmurzenia. Maksymalne porywy ≥60 km/h na wschodnich i północno-zachodnich stokach.

Gran Canaria: Zachmurzenie małe w pierwszej części dnia. Sporadyczne przelotne opady deszczu we wczesnych godzinach porannych. Maksymalne porywy ≤80 km/h w Aldea de San Nicolás i ≥60 km/h na wschodnim stoku.

Fuerteventura: Pochmurne niebo, które rano będzie bardziej zwarte na zachodnim stoku i na północy. Od południa wystąpią przejaśnienia na zachodnim wybrzeżu. Maksymalne porywy ≥60 km/h w głębi lądu.

Lanzarote: Pochmurne niebo również w pierwszej połowie dnia na północnych i zachodnich stokach. Po południu słonecznie. Podmuchy ≥60 km/h w głąb lądu na południu i wschodzie.

La Graciosa: Okresy niskich chmur przez cały dzień, bardziej zwarte w godzinach porannych. Maksymalne porywy <50 km/h

Prognoza na najbliższy tydzień zapowiada podobne warunki pogodowe.

prognoza pogody na wyspach kanaryjskich na 26 maja 2024 r

Źródło