Jest to dobry moment dla Policji Narodowej służącej na Wyspach Kanaryjskich. W ramach unowocześniania floty, otrzymają oni 174 nowe pojazdy policyjne, które zostaną wdrożone do służby na archipelagu.

Inwestycja w nowe pojazdy wynosi ponad sześć milionów euro i pochodzi z różnych źródeł, w tym funduszy europejskich. Wszystkie siedem wysp skorzysta z tych nowych pojazdów.

Szczegóły na temat nowych pojazdów policyjnych

Za ponad trzy miliony euro (3 233 325 euro), zakupiono 81 SUV-ów do patrolowania, które są zero-emisyjnymi hybrydami ładowanymi z gniazdka. Te pojazdy zostały sfinansowane z funduszy europejskich. Kolejna inwestycja to 30 SUV-ów typu ZETA z silnikiem microhybrydowym, na które wydano 953 016,90 euro.

Dodatkowo, z funduszy europejskich PRTR, sfinansowano w 100% 63 inne pojazdy, które zostaną przeznaczone na inne usługi. Koszt tych pojazdów wyniósł 1 940 085 euro.

Słowa dyrektora generalnego Policji Narodowej

Francisco Pardo Piqueras, dyrektor generalny Policji Narodowej, podkreślił podczas prezentacji nowych pojazdów, że „odnowienie naszej floty pojazdów, aby być bardziej efektywnymi w naszej pracy i lepiej wypełniać naszą misję, jest jednym z naszych priorytetów. Dokonujemy tego z myślą o zasadach zrównoważonego rozwoju i nowoczesności”.

Połączenie efektywności z ekologią

Nowe pojazdy policyjne na Wyspach Kanaryjskich będą nie tylko pomocne w wykonywaniu obowiązków, ale również ekologiczne. Wszystko to dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich, które umożliwiły zakup pojazdów o niskiej lub zerowej emisji CO2. Jest to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości usług publicznych na Wyspach Kanaryjskich.

spektakularna prezentacja prawie 200 nowych pojazdow dla policji na wyspach kanaryjskich ktore kosztowaly ponad szesc milionow euro

Źródło