Czas nie zaciera wspomnień. Rok po śmierci legendarnego komika, Manolo Vieira, Wyspy Kanaryjskie nie zapominają o nim. Dzień 8 lutego 2023 roku oznacza pierwszą rocznicę od utraty komika, którego imię i twórczość pamięta cały archipelag.

Hołd na różne sposoby

Niecodzienne uznania i upamiętnienia, które pojawiają się nieustannie odkąd odszedł, są jedynymi z wielu dowodów, jak głęboko wpłynął na życie tych, którzy z nim mieszkały. Rozmaite formy hołdu płyną z każdego domu na Wyspach Kanaryjskich, a niektóre z nich są tak subtelne, jak anonimowe graffiti w jego rodzinnym mieście.

rok bez manolo vieiry trawa rosnie wzdluz starej drogi

Viera w sercach mieszkańców Wysp Kanaryjskich

Binter, lokalna linia lotnicza, uczciła pamięć Viera na swój własny niepowtarzalny sposób, nadając jednemu ze swoich samolotów jego imię. Jest to szczególnie symboliczne, biorąc pod uwagę, że Viera kiedyś żartował, że zamiast latać, te małe samoloty „poruszają się starymi drogami”, nawiązując do ich małego rozmiaru i hałaśliwych silników.

Jedno jest pewne, Wyspy Kanaryjskie nie zapomniały o Manolo Vieira, a jego wpływ na humor i kulturę tego regionu będzie nadal obecny przez wiele lat.

Pierwsza rocznica jego śmierci przypomina nam, jaki dar miał ten komik dla komedii i jak głęboko wpłynął na serca mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Bez względu na to, jak minie czas, wspomnienie o nim zawsze pozostanie świeże w pamięci tych, którzy go znali i kochali.

Źródło