Z nostalgicznym wspomnieniem wielkich muzycznych hitów telewizyjnych z lat dziewięćdziesiątych, Santa Cruz de Tenerife wybrało w środę wieczorem swoją Królową Karnawału, młodą Corinę Mrazek González, która wygrała spośród jedenastu kandydatek.

Reprezentujący centrum handlowe Añaza Carrefour, projektant Santi Castro z fantazją The World, zdobył tradycyjne berło Teneryfy trzeci rok z rzędu, po zdobyciu pierwszej nagrody w 2022. Pozostałe uhonorowane to Lucía Hernández Alonso, pierwsza dama; Ankirian Idariana Marcano, druga dama; Nancy González Bethencor i Rosalva Morales Benítez, jako trzecia i czwarta dama.

Gala Królowej Karnawału na Teneryfie 2024 wystartowała około godziny 21:30 i to właśnie wtedy rozpoczęła się muzyczna podróż, podczas której komik Aaron Gómez zanurzył stolicę Teneryfy w klasycznych melodiach telewizyjnych, takich jak „I’ll be there for you” z popularnego serialu „Przyjaciele”, oraz „Hay que venir al sur” (Musisz przyjechać na południe) Rafaelli Carrá. Historyczna wycieczka zakończyła się owacją na stojąco od publiczności, która z kolei została zmieszana z zabawnym rapem Gómeza, który ożywił klasyczne noce karnawałowe, z wczesnymi porankami gromadzącymi się na Plaza España i klasycznym zapachem ziemniaków w mundurkach.

Podróż do serca Broadwayu, ale z latynoskim klimatem

Krótko mówiąc, 5000 osób, które były na terenach targowych stolicy Teneryfy, nie tylko wibrowało w stylu Broadwayu lub madryckich musicali, ale także przypomniało sobie latynoski klimat, z historycznym ukłonem w stronę artystów takich jak Celia Cruz. Po tej szerokiej i muzycznej uwerturze, w której powitano wszystkie grupy karnawałowe i pożegnano odchodzącą królową Adrianę Peña, nadeszły gwiazdy wieczoru: jedenaście kandydatek. Gala Królowej Karnawału pokazała artystyczną ciągłość reżysera Jepa Meléndeza.

Współczesny temat karnawału, telewizja, nie kolidował w żaden sposób z tradycją wyspy, o czym świadczył hołd grup muzycznych dla hiszpańskiego serialu „Cuéntame cómo pasó” i fuzji tańca „Last” z comparsas z Teneryfy. Latynoskie rytmy i wyraźny huragan artystyczny: „Sobreviviré”.

A gdy magia telewizji dobiegła końca, XXI wiek obudził się podczas występu Mónici Naranjo, która zachwyciła publiczność swoim klasycznym „Sobreviviré”.

Jury, które przyznało koronę Corinie Mrazek González, składało się z artystki Bárbary Rey, ilustratora Aaróna Moralesa, projektanta kostiumów filmowych Héctora Leóna, znanego wizażysty Alberto Dugarte i absolwenta sztuk pięknych Alejandro Tosco. Współpracowali również artystka Patricia Yurena, aktorka Nieves Bravo, prezenter Desiré Hernández, aktorka Marlene Mourreau, lekarz medycyny estetycznej Tania Betancor oraz dziennikarze Jorge Moreno i Roberto Herrera.

Wydarzenie było prowadzone przez prezenterów RTVC Eloísę González i Elvisa Sanfiela.

corina mrazek zdobywa korone krolowej karnawalu santa cruz de tenerife 2024

Źródło