Nowy bezpośredni pas ruchu na Teneryfie

Cabildo de Tenerife, za pośrednictwem swojego Departamentu Mobilności, ogłosiło rozpoczęcie prac nad bezpośrednim pasem między TF-642 i TF-64. Celem jest poprawa mobilności na odcinku od TF-1 do wjazdu do El Médano.

TF 64 granadilla abona 190624.jpg

Poprawa przepustowości i bezpieczeństwa

Firma Transformaciones y Servicios, S.L. otrzymała kontrakt na realizację projektu, którego inwestycja wynosi 1,1 miliona euro, a okres realizacji 10 miesięcy. Prezes Cabildo de Tenerife, Rosa Dávila, wyjaśnia, że pas ten pozwoli pojazdom na bezpośredni przejazd do El Médano bez konieczności przejeżdżania przez rondo San Isidro.

„Ten nowy bezpośredni pas ruchu zmniejszy zatory w obszarze ronda San Isidro, które jest bardzo zatłoczone w godzinach szczytu. Zatory są szczególnie widoczne przy wjeździe do El Médano, gdzie każdego dnia przejeżdża średnio 12 400 pojazdów. Dlatego też, dodaje Dávila, jest to kluczowa poprawa w celu skrócenia czasu podróży i zwiększenia bezpieczeństwa drogowego w jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na południu wyspy”.

Oczekiwane korzyści

Korporacja szacuje, że po wykonaniu tych prac czas podróży w dotkniętym obszarze może zostać skrócony o około 30%. Oznacza to, że w normalnych warunkach drogowych kierowcy mogliby zaoszczędzić do 10 minut na zwykłych podróżach do El Médano, w zależności od natężenia ruchu i innych czynników.

Apel do kierowców

Urząd Teneryfy prosi o „maksymalną ostrożność użytkowników drogi po rozpoczęciu prac oraz o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do instrukcji pracowników Służby Drogowej i znaków”.

nowy bezposredni pas ruchu na teneryfie usprawni dojazd do el medano

Źródło