Styczeń dobiega końca, a luty rozpocznie się na Wyspach Kanaryjskich bez ani jednej kropli deszczu na horyzoncie. Przynajmniej tak prognozuje europejski model ECMWF na ten tydzień na Wyspach. Pogodę będzie charakteryzować utrzymująca się obecnością kalimy przynoszonej przez wschodnie wiatry, które będą nadal wiać przez kilka następnych dni.

Prognoza Państwowej Agencji Meteorologicznej dla Wysp Kanaryjskich na luty

Wtorek

Lekkie zamglenie. Temperatury z niewielkimi zmianami, z wyjątkiem spadku maksymalnych temperatur na Lanzarote i Fuerteventurze. Minimalne i maksymalne temperatury w Santa Cruz de Tenerife wyniosą 17 i 26 stopni, a w Las Palmas de Gran Canaria, 17 i 23.

Środa

Ogólnie bezchmurnie z lekkim zamgleniem, bardziej znaczącym na wschodnich wyspach. Temperatury z niewielkimi zmianami lub niewielkim spadkiem. We wschodniej prowincji wiatr z południowego wschodu z przerwami silnymi na zachodzie Lanzarote i Fuerteventury w pierwszej połowie dnia i wschodni po południu. W zachodniej prowincji wiatr z północnego wschodu na wschód. Minimalne i maksymalne temperatury w Santa Cruz de Tenerife wyniosą 17 i 27 stopni, a w Las Palmas de Gran Canaria 17 i 25.

Czwartek

Przewaga częściowo zachmurzonego nieba, z przerwami z wysokimi chmurami. Kalima. Temperatury minimalne z niewielkimi zmianami. Temperatury maksymalne bez zmian, z niewielkimi spadkami na wschodnich wyspach. Na Lanzarote i Fuerteventurze umiarkowany wiatr z południowego wschodu, pod koniec dnia skręcający na wschodni. Na pozostałych wyspach lekki wiatr wschodni, nasilający się do umiarkowanego w godzinach porannych, z przewagą południowo-wschodniego w środkowych i wysokich obszarach w godzinach centralnych. Minimalne i maksymalne temperatury w Santa Cruz de Tenerife wyniosą 17 i 24 stopnie, a w Las Palmas de Gran Canaria 17 i 24.

Piątek

Aemet spodziewa się pogody antycyklonalnej w większości kraju, z przewagą jasnego zachmurzenia. Minimalne i maksymalne temperatury w Santa Cruz de Tenerife wyniosą 16 i 24 stopnie, a w Las Palmas de Gran Canaria 17 i 24 stopnie.

Źródło

ani kropli deszczu pogoda na wyspach kanaryjskich w tym tygodniu