Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w najbliższy piątek, 24 maja, pozostanie bez zmian; wiatr będzie wiał umiarkowanie, a zachmurzenie będzie niewielkie.

W ten piątek i w ciągu najbliższych kilku dni sytuacja pogodowa nie ulegnie zmianie. Wiatr nadal będzie wiał z północnego-wschodu. Będzie on umiarkowany z lekkimi przerwami na wschodnich wyspach i umiarkowany na zachodnich wyspach. Na wybrzeżach wystawionych na działanie wiatrów handlowych i we wnętrzu zachodnich wysp wiatr będzie okresowo silny. Na szczytach będzie lekki północno-wschodni, a na wyższych wysokościach lekki północno-zachodni.

Ta masa powietrza z północy przyniesie niskie chmury, które będą widoczne na północnych stokach wyższych wysp. Jednak po południu będziemy mogli cieszyć się wieloma słonecznymi chwilami.

Temperatury nie ulegną większym zmianom. W weekend spodziewany jest wzrost w środkowej części archipelagu, ale nie będzie on bardzo wyraźny. Jutro na południowym i zachodnim wybrzeżu temperatura wyniesie 26-28°C. Na północy kraju temperatura nie przekroczy 22°C.

pogoda na wyspach kanaryjskich w piatek 24 maja 2024 roku

Źródło