Prognoza na najbliższą niedzielę 26 maja

Nadchodzący weekend na Wyspach Kanaryjskich przyniesie wyższe temperatury i umiarkowane wiatry. Mieszkańcy mogą spodziewać się wzrostu temperatur minimalnych o 3-4°C w głębi wysp, a maksymalne temperatury osiągną 26-28°C, szczególnie na południowych i zachodnich obszarach śródlądowych wschodnich prowincji.

Sytuacja według wysp

  • El Hierro: Niskie chmury na północnym stoku, które pod koniec dnia staną się bardziej zwarte. Umiarkowany wiatr z północnego wschodu, z silnymi porywami do 60 km/h w głębi lądu.
  • La Palma: Pochmurnie na północy z okresowymi przejaśnieniami. Wysokie chmury pojawią się rano. Maksymalne porywy wiatru mogą osiągnąć 60 km/h na północnym zachodzie.
  • La Gomera: Zachmurzenie na północy z tendencją do rozproszenia w ciągu dnia. Silne porywy z północnego wschodu na terenach śródlądowych.
  • Teneryfa: Niskie chmury na północno-wschodnich stokach z możliwością lekkich opadów deszczu wieczorem. Na północnych stokach i południowym zachodzie chmury staną się bardziej zwarte. Silne porywy na wschodnim wybrzeżu i w środkowej części wyspy.
  • Gran Canaria: Pochmurno na północy z okresowymi przejaśnieniami w ciągu dnia. Wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h na wschodzie i zachodzie.
  • Fuerteventura: Pochmurnie na zachodzie i północy, chmury bardziej zwarte wieczorem. Wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h w głębi lądu.
  • Lanzarote: Zachmurzenie będzie bardziej zwarte na zachodnich i północnych stokach, utrzymujące się przez cały dzień. Wiatr w głębi lądu może osiągnąć prędkość 60 km/h.
  • La Graciosa: Okresy niskich chmur przez cały dzień z umiarkowanymi porywami wiatru poniżej 50 km/h.

Podsumowanie prognozy dla Wysp Kanaryjskich

Ostatni weekend maja przyniesie wzrost temperatur oraz umiarkowany wiatr północno-wschodni. Na północy wysp dominować będzie północny swell, a na południu – fale o wysokości 1-1,25 m. Mieszkańcy mogą spodziewać się zmiennej pogody z przewagą słonecznych dni oraz okresowymi, słabymi opadami deszczu.

mapap prevision meteorologica 26 mayo 2024 canarias

Źródło