Malownicza miejscowość Masca na Teneryfie, otrzymała nową, długo oczekiwaną pasarelę. Kończąc etap budowy stanowiący ważny krok w kierunku poprawy warunków życia mieszkańców i przygotowania na intensywny ruch turystyczny. Pasarela Peatonal – pieszy odcinek jezdni położony obok drogi Masca – jest gotowy do użycia, pokazując zdecydowanie władz Rady Tenerify, które chcą poprawić jakość życia mieszkańców tego ważnego obszaru wiejskiego.

Niezbędne usprawnienia

Pasarela, łącząca La Piedra i El Turrón, ma 600 metrów długości i 1,50 metra szerokości i przystosowana jest do użytku dla osób z ograniczoną mobilnością. Jego realizacja kosztowała 1,4 miliona euro i została sfinansowana za pośrednictwem środków z Funduszu Rozwoju Wysp Kanaryjskich. Projekt realizowany przez publiczną firmę Tragsa, odpowiada na potrzebę bezpiecznego dostępu dla pieszych do i z miejscowości Masca, dzięki czemu zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą bezpiecznie poruszać się po malowniczym otoczeniu.

Rozwój przystani Masca

Pod koniec marca zeszłego roku zakończyły się prace nad renowacją i modernizacją przystani Masca. Ta infrastruktura, zastępująca starą przystań z lat 60., została zbudowana za 1,6 miliona euro i składa się z 46 bloków betonowych i platformy dla helikopterów.

Mimo tych ważnych inwestycji, wielu stałych mieszkańców Masca twierdzi, że te inicjatywy są bardziej skierowane na obsługę turystów niż na zaspokojenie ich bieżących potrzeb. Mieszkańcy podkreślają, że stała obecność policji w godzinach szczytu, modernizacja infrastruktury drogowej i ograniczenie liczby, godzin i kierunku ruchu są kluczowe dla poprawy ich warunków życia.

Podczas spotkania z lokalnym stowarzyszeniem mieszkańców, Blanca Pérez, doradca ds. środowiska naturalnego, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa Rady Teneryfy, usłyszała opinie mieszkańców na temat potrzebnych usprawnień w zakresie mobilności i komunikacji. Istnieje już plan możliwych modyfikacji, które mogłyby poprawić jakość życia mieszkańców.

masca wzywa do dalszych ulepszen po zakonczeniu prac nad przejsciem dla pieszych

Źródło