W piątek, Centrum Koordynacji Ratownictwa i Bezpieczeństwa Rządu Wysp Kanaryjskich (CECOES) 1-1-2 poinformowało o poważnych utrudnieniach w ruchu na autostradzie TF-1. Chodzi o odcinek na wysokości 76. kilometra, w kierunku Santa Cruz. Przyczyną zatoru był wypadek, do którego doszło pomiędzy dwoma pojazdami.

Jak szczegółowo podaje CECOES, oba samochody zderzyły się po tym, jak jeden z nich przypadkowo przejechał osobę, która upadła na drodze.

Załoga Pogotowia Ratunkowego Canary po przybyciu na miejsce potwierdziła, że ​​u poszkodowanego doszło do zatrzymania krążenia i oddechu, przeprowadziła działania resuscytacyjne. Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego, został on przewieziony ambulansem medycznym do szpitala uniwersyteckiego Nuestra Señora de la Candelaria.

Ofiarą jest 37-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami, który po odwróconym zatrzymaniu krążenia i oddechu pozostaje w ciężkim stanie.

Zaleca się kierowcom szczególną ostrożność i cierpliwość oraz skorzystanie z alternatywnych tras podróży, jeśli to możliwe.

wypadek z udzialem dwoch samochodow i potracenie osoby ktora wpadla na tf 1 w adeje

Źródło