Rekordowy wzrost korzystania z miejskiego transportu publicznego na Wyspach Kanaryjskich

Statystyki za rok 2023 pokazują, że liczba pasażerów korzystających z miejskiego transportu publicznego na Wyspach Kanaryjskich osiągnęła rekordowy poziom. Dane opublikowane przez Hiszpański Instytut Statystyczny (INE) wykazują, że łączny ruch pasażerski wzrósł o połowę w porównaniu do roku 2022.

Znamienne wzrosty ruchu pasażerskiego

W 2022 roku, firmy oferujące miejski transport publiczny na Wyspach Kanaryjskich przewiozły 60 milionów pasażerów. Jednakże, w 2023 roku ten liczbę wzrosła do 87 milionów, co stanowi wzrost o znaczące 43,6%. To wyraźnie wskazuje na coraz większą zależność mieszkańców wysp od publicznego transportu.

Wysokie wyniki w transporcie publicznym

Rok 2023 okazał się rekordowy dla miejskiego transportu publicznego na Wyspach Kanaryjskich. Wzrost liczby pasażerów korzystających z tych usług może być wynikiem różnych czynników, takich jak poprawa jakości obsługi, większa świadomość ekologiczna, czy też zmiany w nawykach podróżowania mieszkańców wysp.

Kolejność i tempa tych wzrostów mogą jednak zaskakiwać, biorąc pod uwagę kontekst globalnej pandemii. Powyższe dane stanowią potwierdzenie, że miejski transport publiczny na Wyspach Kanaryjskich cieszy się coraz większą popularnością.

bezplatne przejazdy autobusowe na wyspach kanaryjskich zwieksza liczbe pasazerow o 43 w 2023 r

Źródło