Zmieniono priorytet przejazdu na przystankach Titsa

Rada Teneryfy, za pośrednictwem departamentu komunikacji, zmieniła priorytety przejazdu na przystankach Titsa znajdujących się na autostradach TF-5 (północna) i TF-1 (południowa). Usunięto łącznie 23 znaki „ustąp pierwszeństwa”, zmieniając oznakowanie horyzontalne. Decyzja ta ma na celu poprawę widoczności dla kierowców autobusów Titsa oraz przeprowadzanie ruchu publicznego w sposób płynniejszy.

Zgodność z przepisami technicznymi

„Celem było zapewnienie autobusom priorytetu przejazdu podczas włączania się do ruchu na autostradach, co z kolei zapobiega nadmiernym opóźnieniom i poprawia mobilność” – tłumaczy Eulalia García, doradca ds. mobilności. Decyzja o usunięciu znaków ustąp pierwszeństwa została podjęta po ocenie technicznej. W rezultacie, wszystkie priorytety przy włączaniu zostały zmienione w miejscach, które otrzymały pozytywne opinie techniczne.

Podniesienie efektywności zarządzania transportem publicznym

Te zmiany oznaczają także lepszą efektywność w zarządzaniu transportem publicznym. Usunięcie znaków „ustąp pierwszeństwa” na przystankach na obu autostradach jest częścią ogólnej poprawy mobilności na Teneryfie.

Wprowadzanie poprawek w mobilności na wyspie

Oprócz tego, Rada Teneryfy wprowadza dodatkowe środki zmierzające do zmniejszenia problemów z ruchem drogowym. Obejmują one m.in. usunięcie pojazdów ciężarowych w godzinach szczytu, modernizację floty Titsa, zatrudnienie nowych kierowców, uruchomienie transferów dla studentów, redukcję limitu przemieszczania się dla darmowej komunikacji, wdrażanie Planu Insularnego Mobilności Zrównoważonej oraz podpisanie porozumień z Ashotel i Universitetem La Laguna.

uwaga kierowcy na autostradach na polnocy i poludniu teneryfy obowiazuja zmiany w oznakowaniu ktore daja pierwszenstwo autobusom

Źródło