Mężczyzna w wieku 60 lat został uratowany przez ratowników medycznych po zatrzymaniu krążenia i oddechu na plaży w miejscowości Mogán na Gran Canarii. Po przywróceniu akcji serca został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Akcja ratunkowa, w którą zaangażowani byli strażacy, policja i personel medyczny, zakończyła się sukcesem.

Dramatyczne zdarzenie na plaży w Mogán na Gran Canarii

W tę niedzielę na plaży w turystycznej miejscowości Mogán na Gran Canarii doszło do dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego 60-letni mężczyzna znalazł się w stanie krytycznym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Centrum Koordynacji Ratownictwa i Bezpieczeństwa (Cecoes) 1-1-2, personelowi medycznemu udało się odwrócić zatrzymanie krążenia i oddechu po uratowaniu mężczyzny z oceanu. Ofiara została następnie przetransportowana helikopterem medycznym do Hospital Insular de Gran Canaria z niepomyślnym rokowaniem.

Współpraca strażaków, Guardi Civil i lokalnej policji w akcji ratunkowej

Zaangażowani w akcję ratunkową byli również strażacy z Konsorcjum Ratunkowego Gran Canarii oraz funkcjonariusze straży cywilnej i lokalnej policji. Ich zadaniem było zapewnienie bezpiecznego lądowania i startu śmigłowca, a także wsparcie medyczne w udzielaniu pomocy poszkodowanemu. Przeprowadzono odpowiednie procedury mające na celu zapewnienie sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej.

Aktualny stan zdrowia 60-latka jest nadal krytyczny. Incydent ten pokazuje jednak, jak ważna jest szybka i skuteczna reakcja personelu medycznego oraz koordynacja działań różnych służb w sytuacjach ratunkowych.

w stanie krytycznym po tym jak zostal uratowany z zatrzymaniem krazenia i oddechu z plazy na gran canarii

Źródło