W niedzielę (21.01) Guardia Civil z Gran Canarii aresztowała mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją partnerką podczas wakacji na wyspie. Zgłoszenie dotyczące tego przestępstwa zostało złożone na głównym posterunku w Puerto Rico-Mogán, po otrzymaniu informacji o kłótni w pokoju hotelowym.

Interwencja Guardia Civil w hotelu na Gran Canarii

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się do hotelu po otrzymaniu zgłoszenia. Na miejscu zdarzenia zastali pokój w stanie nieporządku, jednak bez obecności osób zaangażowanych w incydent. Ofiara, z poważnymi obrażeniami, została przewieziona do szpitala.

Szybka akcja Guardia Civil zapobiega ucieczce sprawcy przemocy

Świadomi pilnej potrzeby zatrzymania sprawcy, funkcjonariusze Guardia Civil natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Skierowali się na lotnisko Gran Canaria, gdzie ostatecznie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przemoc, tuż przed jego planowaną ucieczką do Wielkiej Brytanii.

Zatrzymanie na lotnisku Gran Canaria – skuteczna reakcja w obliczu przemocy

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, Guardia Civil zapobiegła możliwej ucieczce podejrzanego i zapewniła bezpieczeństwo ofierze. Aresztowanie sprawcy jest ważnym krokiem w zapewnieniu sprawiedliwości i ochronie ofiar przemocy domowej.

aresztowany podczas proby ucieczki z gran canarii po napasci na swoja partnerke

Źródło