Bezpieczeństwo na drogach w El Rosario: nowe kamery i radary

Latem na wybrzeżu El Rosario pojawią się kamery kontroli ruchu i bezpieczeństwa drogowego. Kamery te, których instalacja już się rozpoczęła, będą znajdować się na kilku ulicach Radazul Bajo i Tabaiba Baja i mają na celu przyczynienie się do lepszej regulacji ruchu w tych obszarach, w których zwykle występują korki w okresie letnim i wielkanocnym, a także w weekendy i długie weekendy przy dobrej pogodzie.

Burmistrz Rosario, Escolástico Gil, wraz z lokalną policją i szefem firmy Solfix na Wyspach Kanaryjskich, nadzorowali w środę instalację urządzeń, które będą dostarczać w czasie rzeczywistym informacji o stanie dróg w celu „poprawy płynności ruchu, uniknięcia korków lub opóźnień i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach”, jak wskazał Konsystorz Rosario.

Wzrost gęstości ruchu i potrzeba działań zapobiegawczych

Środek ten, a także wdrożenie radarów informacyjnych (świecących, które wskazują, czy jedziesz z prawidłową prędkością czy powyżej), został uwzględniony w raporcie lokalnej policji. W dokumencie stwierdza się, że różne historyczne badania incydentów i analizy przeprowadzone w strefie przybrzeżnej El Rosario (Tabaiba, Radazul i La Nea) wskazują na wzrost gęstości i intensywności ruchu we wskazanych godzinach.

Z jednej strony są to mieszkańcy (około 700 mieszkańców jest zarejestrowanych na Avenida Colón), którzy dojeżdżają do swoich garaży lub miejsc parkingowych w okolicy, a z drugiej strony odwiedzający, którzy udają się do miejsc rekreacyjnych, takich jak przystań, restauracje lub sporty wodne. W przedmiotowym raporcie wskazano, że aby poradzić sobie z korkami, wdrożono „środki i zasoby do nadzoru, regulacji i kontroli ruchu”, co „poprawiło przepływ ruchu, unikając wąskich gardeł lub korków na początku plaż Radazul i La Nea”.

Wsparcie technologiczne dla lokalnej policji

W szczególności tekst wymienia poprawę infrastruktury drogowej i oznakowania, wzmocnienie nadzoru i poprawę transportu publicznego. Nowe środki są uzupełnieniem poprzednich. „Tradycyjne formy regulacji i kontroli ruchu drogowego na miejscu są niewystarczające dla dużej liczby pojazdów w ruchu; dlatego też okoliczności te sprawiają, że wskazane jest włączenie wsparcia technologicznego dla funkcji nadzoru, kontroli i regulacji ruchu powierzonych lokalnej policji” – czytamy w raporcie na temat instalowanych obecnie kamer.

W odniesieniu do radarów informacyjnych, znanych również jako radary pedagogiczne, wyjaśniono, że „nie pełnią one funkcji represyjnej, ale raczej informacyjną i prewencyjną”. Wskazują one kierowcom prędkość, z jaką się poruszają i ostrzegają ich w przypadku jej przekroczenia, „prowadząc do natychmiastowego zmniejszenia prędkości średnio o 25%”.

fotoradary i mierniki predkosci przeciwko letniemu chaosowi na wybrzezu el rosario

Źródło