przemyt kokainy port las palmas fuerteventura

Pięć kilogramów kokainy w porcie Las Palmas. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

Przemyt kokainy na promie

Funkcjonariusze Policji Narodowej zatrzymali w porcie w Las Palmas na Gran Canarii dwóch mężczyzn, którzy próbowali przedostać się promem na Fuerteventurę. W dwóch samochodach przewozili łącznie pięć kilogramów kokainy. Do zdarzenia doszło podczas kontroli przed wejściem na prom, którą przeprowadzono z udziałem psów wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków.

Informacje z anonimowych kanałów

Jak poinformowała Komenda Główna Policji, akcja była możliwa dzięki informacjom uzyskanym z anonimowych kanałów zgłoszeniowych. W pierwszym z samochodów odkryto specjalnie przygotowaną skrytkę, w której znajdowały się dwa pakunki z dwoma kilogramami kokainy oraz imitacja broni palnej. W ramach tej samej operacji funkcjonariusze skontrolowali drugi pojazd, którego kierowca również zamierzał przeprawić się promem do Morro Jable.

W tym aucie natrafiono na trzy paczki zawierające łącznie trzy kilogramy kokainy. Łączna masa zabezpieczonego narkotyku wyniosła więc pięć kilogramów.

Decyzja sądu

Zatrzymani zostali niezwłocznie przekazani do dyspozycji sędziego dyżurnego w Las Palmas na Gran Canarii. Sędzia zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło

Przewijanie do góry
Share via
Copy link