Ratusz w Puerto de la Cruz z entuzjazmem ogłosił ponowne otwarcie największego basenu w Kompleksie Turystycznym Lago Martiánez. Dziesięć miesięcy po zamknięciu, placówka znów otwiera swoje drzwi dla publiczności, po przeprowadzeniu największej w jego historii modernizacji.

Rewitalizacja doświadczyła pełnej modernizacji maszynowego centrum operacji, przynosząc znaczne podniesienie standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej. Szczególne ulepszenie widać w funkcjonowaniu basenu Lago, głównej atrakcji kompleksu.

Podziękowania od władz miasta

Burmistrz Marco González gorąco dziękuje pracownikom za trud włożony w przeprowadzenie skomplikowanych prac. Jako że to pierwsza pełna modernizacja 46-letniego obiektu, inwestycja rzędu 1,3 miliona euro, jest to największe wyłącznie miejskie finansowanie w historii.

Poprawa jakości i zrównoważonego rozwoju obiektów komunalnych

W ciągu ostatnich miesięcy, we współpracy z wyłonionym wykonawcą, zmierzono się z wieloma administracyjnymi i budowlanymi trudnościami, które są typowe dla tak rozległych projektów. Teraz, z satysfakcją ogłasza się pełną sprawność tej wspaniałej, dumy każdego mieszkańca, budowli Césara Manrique’a.

Podczas prac wprowadzono nowy, podwodny system filtracji wody, co znacznie podniosło jakość i zrównoważony rozwój komunalnej infrastruktury.

Dzięki nowemu centrum operacyjnym ulepszono efektywność energii zużywanej do napełniania i opróżniania basenu Lago. Jego objętość, równa dziesięciu basenom olimpijskim, jest imponująca. Zastosowanie nowych technik pozwoliło też znacząco skrócić czas potrzebny na te operacje, zwiększając komfort użytkowników – podkreśla Roberto Medina, radny odpowiedzialny za kompleks.

Innowacyjne technologie dla wygody pracowników

Nowa operacja obejmuje również zastosowanie technologii „smart home” w komunalnej infrastrukturze, która może być zaprogramowana z wyprzedzeniem, aby wykorzystać okresy pływów do napełniania basenu Lago – wyjaśnia radny, podkreślając, że wprowadzenie tych nowych technologicznych rozwiązań ułatwi również pracę operatorom kompleksu.

Prace konserwatorskie i ogrodnicze

Podczas procesu rewitalizacji, pracownicy miejscy przeprowadzili różne interwencje w ogrodach kompleksu, a także prace konserwatorskie na tarasach, dążąc do poprawy jakości otoczenia kompleksu, który zyskał również status BIC i jest uznany w kategorii Historyczny Ogród.

jezioro martianez zostanie otwarte w ten czwartek po dziesieciu miesiacach ulepszen

Źródło