Nagrody Max Awards na Teneryfie

Teneryfa będzie po raz pierwszy miejscem wręczenia nagród Max Awards – Performing Arts, które odbędzie się 1 lipca w Auditorio de Tenerife Adán Martín. Ta 27. edycja wyróżni hiszpańskich profesjonalistów teatralnych i tanecznych. Ceremonia będzie transmitowana na La 2 Televisión Española, na międzynarodowym kanale RTVE oraz za pośrednictwem transmisji strumieniowej w RTVE Play. Ogłoszenie jest wynikiem porozumienia między Fundacją SGAE a Radą Teneryfy, a jego szczegóły zostały ogłoszone na konferencji prasowej przez prezesa i wiceprezesa Rady Teneryfy, odpowiednio Rosę Dávila i Lope Afonso oraz prezesa Fundacji, Juana José Solanę.

Współpraca Ministerstwa Kultury i Sportu oraz grupy Eulen

W 27. edycji Max Awards – Performing Arts współpracują również Ministerstwo Kultury i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Sztuk Scenicznych i Muzyki (Inaem) oraz grupa Eulen. Świętując 27. rocznicę, Max Awards utrzymują 20 kategorii konkursowych i trzy nagrody specjalne: Max Prize of Honour, Max Prize for Audience Applause oraz Max Prize for Amateur or Social Character.

Rozwój wydarzenia na przestrzeni lat

To krajowe wydarzenie, organizowane przez Fundación SGAE od 1998 roku, umocniło się na przestrzeni lat jako najbardziej rozpoznawalne w dziedzinie sztuk performatywnych w Hiszpanii, dotarło do większej liczby zwolenników i wzbudziło zainteresowanie firm wszelkiego rodzaju. W ostatniej edycji, która odbyła się 17 kwietnia 2023 r. w Gran Teatro Falla w Kadyksie, rywalizowało 529 spektakli, osiągając rekordową liczbę zgłoszeń w historii nagród.

Znaczenie wyboru Teneryfy jako miejsca ceremonii

Juan José Solana wyraził zadowolenie z faktu, że SGAE ląduje na Teneryfie z tak znaczącymi nagrodami dla sektora i przypomniał, że po raz drugi odbywają się one na Wyspach Kanaryjskich, ponieważ w 2009 r. gościł je już Teatro Cuyás (Gran Canaria). Uważa, że audytorium jest wspaniałym miejscem ze względu na rajski klimat, ale także ze względu na bardzo ważny ruch kulturalny na wyspach. Jeśli chodzi o liczbę przedstawień kanaryjskich, organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji ludności kanaryjskiej, a także reżyserskiej, która również pozostawi lokalny ślad.

teneryfa gospodarzem max awards w dziedzinie sztuk performatywnych w 2024 r

Źródło