Tragiczny finał poszukiwań mężczyzny zabranego przez fale

Służby ratunkowe zlokalizowały ciało mężczyzny, który był poszukiwany od zeszłej soboty, kiedy zniknął po tym, jak fala uderzyła go o skały na wybrzeżu El Sauzal, podaje Televisión Canaria.

Ciało pojawiło się na plaży Playa de la Araña, w gminie Los Silos.

Odkrycie miało miejsce około godziny 08:15, kiedy Centrum Koordynacji Kryzysowej i Bezpieczeństwa (Cecoes) 1-1-2 otrzymało alarm informujący o lokalizacji mężczyzny, który wydawał się martwy na brzegu wspomnianej plaży. Personel z Centrum Zdrowia Los Silos potwierdził śmierć ofiary. Zgodnie z prośbą organu sądowego, członkowie Konsorcjum Straży Pożarnej odzyskali ciało z obszaru, w którym zostało znalezione. Straż Cywilna przeprowadziła odpowiednie procedury, a lokalna policja współpracowała z resztą zasobów ratunkowych.

Incydent na plaży Rojas

Incydent miał miejsce w ostatnią sobotę, kiedy mężczyzna przebywał w wodzie na plaży Rojas we wspomnianej gminie Teneryfy wraz z 12-letnim nieletnim, którego udało się uratować helikopterem GES. Dorosły został wciągnięty przez falę i uderzył o skały. Uważa się, że jego ciało zostało wciągnięte do jednej z jaskiń w okolicy. U nieletniego w momencie akcji ratunkowej stwierdzono hipotermię i umiarkowane obrażenia, z powodu których został przeniesiony do Szpitala Uniwersyteckiego Wysp Kanaryjskich.

znaleziono cialo mezczyzny ktory w sobote zostal zmieciony przez morze u polnocnych wybrzezy teneryfy

Źródło