Usunięcie parkingu – krok ku dwóm pasom ruchu w Los Cristianos

Podczas niedawnej konferencji prasowej, Rosa Dávila, prezydent Teneryfy, proponowała usunięcie parkingu przy ulicy Espigón w celu utworzenia dwóch pasów ruchu w Puerto de Los Cristianos. Jest to jeden ze środków mających na celu poprawę sytuacji ruchu drogowego w tym obszarze, zwłaszcza podczas Wielkanocy, kiedy to rejestruje się największy ruch.

Inwestycje drogowe jako sposób na ograniczenie kongestii

Rosa Dávila wyjaśniła, że jest to jeden z natychmiastowych kroków, które mogą być podjęte, aby poprawić chaotyczną sytuację w Puerto de Los Cristianos. W ramach tego planu, Rosa Dávila wspomniała o niedawnym spotkaniu pomiędzy regionalnymi, wyspiarskimi i miejskimi władzami oraz la Autoridad Portuaria, na którym rząd Wysp Kanaryjskich i porty Teneryfy zgodziły się na realizację pilotażowego projektu. Ten projekt przewiduje przekierowanie ruchu ciężarowego z portu w Los Cristianos do portu Granadilla. Dávila zapowiedziała również przeprowadzenie działań na sieci drogowej przez rząd wyspiarski.

90 milionów euro na inwestycje drogowe

Jednym z najważniejszych elementów planu jest inwestycja w wysokości 90 milionów euro w projekty drogowe, które mają na celu zmniejszenie korków w Los Cristianos. Planowane prace obejmują przeorganizowanie Avenida Chayofita, budowę węzła oraz modernizację drogi wejściowej i wyjściowej do miasta, TF-655 w stronę autostrady południowej.

„Chodzi o wykorzystanie już istniejącej infrastruktury do obsługi części intensywnego ruchu, jaki ma miejsce w Puerto de Los Cristianos” – stwierdziła prezydent Teneryfy, odpowiadając na pytania dotyczące ewentualności powrotu do projektu Fonsalía.

cabildo of tenerife proponuje aby uniemozliwic parkowanie na drodze wyjazdowej z portu los cristianos

Źródło