Poparcie dla zmian legislacyjnych dotyczących małoletnich migrantów

Wszystkie grupy reprezentowane w Parlamencie Wysp Kanaryjskich, z wyjątkiem Vox, okazały w środę swoje poparcie dla zmian legislacyjnych, które mają zostać wprowadzone w celu skierowania małoletnich migrantów bez opieki przybywających na archipelag do innych regionów. W związku z tym rozważa się również zaproszenie wysp do Rady Rzeczników Kongresu Deputowanych.

Omówienie kwestii związanych ze skierowaniem nieletnich migrantów odbyło się po spotkaniu szefa regionalnej władzy wykonawczej z rzecznikami siedmiu grup reprezentowanych w izbie regionalnej. W spotkaniu uczestniczyli również minister opieki społecznej Candelaria Delgado i wiceprezydent Manuel Domínguez.

Jedynym głosem sprzeciwu był rzecznik Vox, Nicasio Galván, który uznał za „przewrotne” prace nad skierowaniem nieletnich migrantów. Jego zdaniem rozwiązaniem jest natychmiastowa repatriacja tych osób i przekazanie „jasnego” komunikatu, że osoba, która wjeżdża nielegalnie, nie zostanie uregulowana. Galván podkreślił, że zachęcanie do wzbogacania się mafii zajmujących się handlem ludźmi, zwłaszcza nieletnimi, jest nieodpowiednie i poważne zagrożenie. Dodał również, że Wyspy Kanaryjskie „nie mogą sobie pozwolić na ogromne koszty”, które wynoszą około 10 milionów euro miesięcznie na utrzymanie nieletnich, którzy przybyli na ich wybrzeża.

wszystkie partie z wyjatkiem vox popieraja reforme prawna dotyczaca odsylania nieletnich migrantow

Źródło