Rząd Wysp Kanaryjskich odwołuje obowiązek maseczek w ośrodkach zdrowia od piątku

W związku z postępującym spadkiem zakażeń na Wyspach Kanaryjskich, rząd zdecydował o zniwelowaniu obowiązku noszenia maseczek w placówkach opieki zdrowotnej od tego piątku. Przepis ten był aktywny od 9 stycznia, kiedy to z powodu gwałtownego wzrostu zachorowań na ostre choroby układu oddechowego wprowadzono obowiązek noszenia maseczek.

Esther Monzón, regionalna Ministra Zdrowia, poinformowała o tej decyzji, podkreślając, że została podjęta po uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej. Od stycznia obowiązywały na Wyspach Kanaryjskich restrykcyjne przepisy dotyczące noszenia maseczek w placówkach służby zdrowia, które miały na celu zminimalizowanie skutków nagłego wzrostu zachorowań.

Decyzję rządu Wysp Kanaryjskich można uznać za kolejny etap do powrotu do „nowej normalności”. Ta ważna modyfikacja przepisów jest odpowiedzią na poprawę sytuacji epidemicznej, którą cieszy się archipelag obecnie.

Nie mniej jednak, mimo zniesienia obowiązku noszenia maseczek w placówkach opieki zdrowotnej, rząd Wysp Kanaryjskich zwraca uwagę na dalszą konieczność przestrzegania innych zasad bezpieczeństwa sanitarnego i dbania o zdrowie, zwłaszcza w trosce o najbardziej narażone grupy społeczne.

maseczki nie sa juz obowiazkowe w osrodkach zdrowia na wyspach kanaryjskich

Źródło