Nie ma tygodnia bez żółtych ostrzeżeń na Wyspach Kanaryjskich, które stają się powszechne na archipelagu. Ledwie wczoraj odwołano stan przedalarmowy związany z zjawiskami przybrzeżnymi na archipelagu, a już dzisiaj Państwowa Agencja Meteorologiczna (Aemet) po raz kolejny ogłosiła, że wyspy będą zagrożone silnymi wiatrami w najbliższy piątek i sobotę, choć nie jest wykluczone, że zostaną one przedłużone do niedzieli.

Ostrzeżenia na poszczególnych wyspach

TENERYFA
Będzie ostrzegać przed silnymi wiatrami od piątku, o godzinie 21.00, do godziny 23.59 w sobotę, 17 lutego. W piątek szczególnie ucierpią południowe stoki wyspy, a w sobotę północne i południowe, przy czym tylko północno-wschodnia część wyspy będzie wolna od ostrzeżeń.

GRAN CANARIA
Będzie objęta ostrzeżeniem o silnym wietrze od piątku, o godzinie 21.00, do godziny 23.59 w sobotę, 17 lutego. W piątek szczególnie dotknięte zostaną południowe stoki wyspy, a w sobotę cała wyspa.

LA PALMA
Będzie objęta ostrzeżeniem o silnym wietrze od piątku, o godzinie 21:00 do godziny 23:59 w sobotę, 17 lutego. Szczególnie dotknięte zostanie zachodnie zbocze wyspy i jej szczyty.

EL HIERRO
Będzie objęte żółtym ostrzeżeniem w sobotę od godziny 21:00. Dotknięta zostanie cała wyspa, gdzie spodziewane są maksymalne porywy do 70 km/h, głównie na szczytach oraz południowych i północno-zachodnich stokach.

LA GOMERA
Żółte ostrzeżenie będzie obowiązywać w sobotę od godziny 12:00. Dotknięta zostanie cała wyspa, gdzie spodziewane są maksymalne porywy 70 km/h, głównie na szczytach.

FUERTEVENTURA
Żółte ostrzeżenie będzie obowiązywać w sobotę od godziny 14:00. Dotknięta zostanie cała wyspa, gdzie spodziewane są maksymalne porywy 70 km/h, głównie na obszarach przybrzeżnych i śródlądowych na wschodnich i południowych zboczach.

LANZAROTE
W sobotę od godziny 14.00 będzie obowiązywało żółte ostrzeżenie. Dotknięta zostanie cała wyspa, gdzie spodziewane są maksymalne porywy 70 km/h, głównie na obszarach przybrzeżnych i śródlądowych na wschodnich i południowych stokach.

zolte ostrzezenia dla calych wysp kanaryjskich w ten weekend

Źródło