Dla tych, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych karnawałowych szaleństw, Santiago del Teide na Teneryfie oferuje idealne rozwiązanie. Jak co roku, miasto zaprasza do podziwiania kwitnących migdałów, które są jednym z największych spektakli przyrodniczych na wyspie. Rada Miasta Santiago del Teide przygotowała specjalną ścieżkę, która prowadzi przez szereg malowniczych krajobrazów z wulkanicznymi wzniesieniami i sosnowymi lasami jako tłem dla biało-różowych kwitnących migdałów.

Święto kwitnących migdałowców

Burmistrz Santiago del Teide, Emilio Navarro, podał informację o nowej edycji festiwalu Almendro en Flor 2024 – imprezie, która obchodzi swoją 27. edycję. Program obejmuje szereg tras, koncertów, warsztatów, trasy gastronomiczne i laboratoria uczestnictwa obywatelskiego. Wszystko to będzie trwać aż do 2 marca.

Zaplanuj swoją wizytę na święcie kwitnących migdałowców.

Festiwal Almendro en Flor w Santiago del Teide przyciąga co roku tłumy zwiedzających z całego świata, pragnących podziwiać niesamowite piękno migdałowców w pełnym kwiecie. Dla tej okazji przygotowano wiele ścieżek wiodących przez historyczne centrum miasta, Rezerwat Chinyero oraz Park Naturalny Corona Forestal.

Tradycje kulinarne Santiago del Teide

Miejscowi rolnicy od lat uprawiają migdałowce dzięki zasobom ziemi. Plony zebrane we wrześniu są podstawą wielu tradycyjnych deserów na Teneryfie, podobnie jak na Gran Canaria i La Palma. W Santiago del Teide migdały to nie tylko roślina, ale również część tożsamości kulturowej i kulinarnych tradycji.

Różnorodne atrakcje festiwalu

Almendro en Flor 2024 oferuje wiele atrakcji, które skupiają się wokół tematu migdałowca. W ramach cztero-tygodniowych obchodów odbędą się różnorodne spacery, warsztaty kulinarnie, atrakcje muzyczne i pokazy kulinarnych umiejętności. Każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie w bogatym programie festiwalu.

3 lutego
🌸1 DŁUGA TRASA OGÓLNA (09:00)
CZAS TRWANIA 5H.
Wyjazd z placu publicznego Santiago del Teide
🌸 1 KRÓTKA TRASA OGÓLNA (09:00)
CZAS TRWANIA 4H.
Wyjazd z placu publicznego Santiago del Teide
10 lutego
🌸 2 DŁUGIE TRASY OGÓLNE (08:00 i 09:00)
CZAS TRWANIA 5H.
Wyjazd z placu publicznego Santiago del Teide
🌸2 KRÓTKIE TRASY OGÓLNE (08:00 i 09:00)
CZAS TRWANIA 4H.
Wyjazd z placu publicznego Santiago del Teide
🐶 1 KRÓTKA TRASA ZWIERZĄT (10:00.)
Wyjazd z placu publicznego Santiago del Teide.
🔴 Osoby, które chcą zarejestrować się na niektóre z zaplanowanych tras, muszą dokonać wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem poniższego linku:
https://elcardon.com/actividades-en-tenerife/almendros-en-flor/

image

Poznaj piękno Teneryfy podczas Almendro en Flor 2024!

program dzialan wokol kwitnacych drzew migdalowych powraca

Źródło