Nadchodzi okres nocnych zmian w ruchu na południowej autostradzie Tenerife – donosi lokalne władze. Modyfikacje, nad którymi czuwa Dyrekcja Generalna ds. Infrastruktury Drogowej Tenerife, będą dotyczyć zwłaszcza arterii TF-1, gdzie rozpoczynają się próby geotechniczne potrzebne do opracowania projektu nazwanego „TF-1. Odcinek: Las Américas-Fañabé. Zwiększenie pojemności dróg zbierających ponad tunelem”. O projekcie związanym z tunelem który ma powstwać w Adeje tym pisaliśmy we wpisie dotyczącym modernizacji transportu na Teneryfie.

Kiedy i jakie zmiany?

Prace rozpoczną się już 29 stycznia, a potrwają do 5 lutego, zawsze w godzinach nocnych, od 22:00 do 06:00. Prowadzona działalność wymusi tymczasowe zamknięcie prawego pasa na niektórych odcinkach drogi.

Wskutek tych modyfikacji, próby geotechniczne obejmą odcinek między punktami 73+800 i 78+200 na TF-1, dotycząc różnych pododcinków i obu pasów ruchu. W każdej z lokalizacji prace będą prowadzone na poboczu, obejmując część prawego pasa, co wymusi konieczność zamknięcia go na tym odcinku.

Apel do kierowców

Członek Rady ds. Dróg w Tenerife, Dámaso Arteaga, prosi kierowców o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na instrukcje personelu utrzymania dróg oraz na znaki umieszczane na drodze objętej pracami.

oto zmiany w ruchu na autostradzie poludniowej w ciagu najblizszych kilku dni

Źródło